Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace k probranému učivu

19. 11. 2012

Vážení rodiče,

od naší třídní  třídní schůzky uplynuly již dva týdny a Vy jste určitě zvědaví, jak se Vašim dětem od té doby daří.

V českém jazyce máme probrána písmena A E I Y O U T P J B K Č R L V N, to znamená, že by je děti měly umět bez váhání přečíst a napsat. Je to již dosti velký počet na to, abychom s nimi tvořili slova a  krátké věty. Denně rovněž procvičujeme rozklad slov na jednotlivé hlásky ( víla - V Í L A ) a opačně ( Č E R T- čert ), první hláska ve slově, poslední - co slyšíš na konci slova.

Slova, která jsme dostatečně ústně procvičili, píšeme na tabulku a do sešitů jako kratičký diktát. Dnes jsme například psali tři věty: ČERT BUBÁ. MÁMA PEČE. TÁTA TOPÍ.Některým dětem dosud toto dělá značný problém, nejčastěji píšou správná písmena, ale ve špatném pořadí ( ČRET - čert ) nebo některá písmena úplně vynechají  ( VLA - víla ).

Jediným receptem , jak těmto dětem pomoci, je obrnit se trpělivostí a denně s nimi doma procvičovat, samozřejmě hlavně ústně. Věřte, že jednoho dne se jim rozsvítí a bude po problému.

V matematice čteme a píšeme číslice 1 - 5, začali jsme v tomto oboru sčítat Zavedli jsme pojem plus a rovná se, učíme se správnému zápisu.

V hodinách ČASu probíráme listnaté a jehličnaté stromy ( viz učebnice ).

Ještě připomínám, že tuto středu od 8 hodin proběhne vánoční focení, doufám, že pan fotograf začne právě prvními třídami.

                                                                           Lenka Opočenská.